GRZEGORZ CHOŁUJ / o mnie / misja

Dobra myśl obejmuje cały step,
Zła myśl obejmuje tylko siebie
[przysłowie mongolskie]

Cześć!

Nazywam się Grzegorz Chołuj. Jestem aktorem zawodowym (absolwentem PWST we Wrocławiu), trenerem rozwoju osobistego, psychoterapeutą (w trakcie szkolenia w nurcie integratywnym), a także nauczycielem i pedagogiem – z pasją tworzę i realizuję nowatorskie projekty edukacyjne, rozwojowe i psychoterapeutyczne dla różnych grup wiekowych.

 

Zamiast zasypywać Was tekstami o mojej wyjątkowości, czego to ja nie zrobiłem, dla kogo nie pracowałem, z kim pracowałem, etc… opowiem Wam pewną historię:

Kiedy dostałem się do szkoły teatralnej, na pierwszym roku, miałem spotkanie z aktorem rosyjskim, wykładowcą moskiewskiej szkoły teatralnej.. Jedyne, co utkwiło mi z tego spotkania, to jedno zdanie: Słuchajcie – powiedział do nas z delikatną nutą nonszalancji i świadomością, że przekazuje nam jakąś istotną sprawę – Słuchajcie… w teatrze wszystko już było. Nic nowego nie odkryjecie. – zamarliśmy, pamiętam, wtedy z głupkowatym uśmiechem na twarzach.. Jak to?! Przecież każdy ze zgromadzonych na tamtej sali adeptów sztuki aktorskiej nosił w sobie metafizyczne posłannictwo sztuki. Ba! Był jego ucieleśnieniem.. a tu nagle takie słowa… że nic nie mamy do odkrycia… że tylu było chętnych na 1 miejsce na egzaminie wstępnym i to właśnie do nas uśmiechnął się los… i MY NIE MAMY NIC DO ODKRYCIA?!.. – Tak – mówił spokojnie dalej – dobrze słyszycie: W TEATRZE WSZYSTKO JUŻ BYŁO…. ale…. nie było WAS. Po tych słowach zapanowała cisza. Było w nich coś deprymującego, ale w tej destabilizacji mentalno-emocjonalnej był przebłysk mocy: MY. Każdy z nas. Jednostki. Indywidualności. Wyjątkowe osobowości. I każdy z osobna miał przed sobą karty losu, które tylko on mógł zapisać. I tylko on. Działaniem albo bezczynnością. Sławą lub codziennością. Czymkolwiek…

Kiedy teraz przypominam sobie te słowa, to czytam z nich uniwersalny przekaz. Nie tylko w sztuce wszystko już było, w innych dziedzinach także. Kiedy przyglądam się potężnej dziedzinie, jaką jest Rozwój Osobisty nachodzi mnie taka sama refleksja, jak przed laty, kiedy słuchałem rosyjskiego aktora: „…WSZYSTKO JUŻ BYŁO… NIE BYŁO TYLKO WAS…” Ile w tych słowach mocy, pokory i odpowiedzialności. Każdy z Nas stoi przed niepowtarzalnym momentem w życiu: „Być, albo nie być…” – posiłkując się słowami Hamleta. Jest tylko ten moment. Ta relacja. „Reszta jest milczeniem…” (też z „Hamleta”)

Grzegorz Chołuj
+48 604 559 629

https://youtu.be/lzRaGyDxulQ

Witaj na stronie, dzięki której uzyskasz wiele informacji dotyczących rozwoju osobistego i możliwości wzięcia udziału w ciekawych projektach, warsztatach i szkoleniach.

Poznaj samego siebie!

mówili starożytni Grecy. Ta idea jest dla mnie jasnym znakiem, który prowadzi przez zakręty losu. Niech nasze spotkanie będzie początkiem inspirującej przygody!

Trafiłeś Tutaj w określonym celu – odszukajmy go razem! Blaise Pascal napisał piękne zdanie:

Przypadek sprzyja tylko umysłom już przygotowanym…

to znaczy, że nic się nie dzieje przypadkowo…
Spotkajmy się na warsztatach i szkoleniach, które przygotowałem dla Ciebie!
Zapraszam do wejścia na drogę, z której nie będzie już powrotu…

Pozdrawiam serdecznie,

Grzegorz Chołuj

Misja

Misją moją i moich współpracowników jest inspirowanie i aktywne wspieranie ludzi w ich rozwoju osobistym i zawodowym. Pomoc w odkrywaniu ich autentycznego potencjału i odważna eksploracja życia w zgodzie ze sobą, innymi ludźmi i otaczającym nas światem.
Na poziomie merytorycznym to interdyscyplinarne połączenie kreatywnego potencjału sztuki i możliwości poznawczych nauki – psychologii, filozofii, fizyki kwantowej i in. To podejście interdyscyplinarne i holistyczne.
Cechuje Nas otwartość emocjonalna, chęć poznania Ciebie i Nas samych we wspólnym procesie rozwoju. Dostrzeżenie podmiotowości klienta, wykazanie praktycznego zastosowania omawianej wiedzy (szczególna rola wyobraźni, wizualizacji i refleksji), siła doświadczenia (przeniesienie wiedzy na grunt własnych doświadczeń) oraz autentyczność i pasja w przekazywaniu wiedzy.

A mówiąc wprost – jesteśmy tu po to, abyś bardziej poznał samego siebie i śmiało wkroczył na ścieżkę niesamowitej przygody, jaką jest odkrywanie wolności i świadomego życia! Uwierz w swoją autentyczność i odkryj własna indywidualność, a przekonasz się, że żadne granice nie istnieją!

Czym się kierujemy w naszej działalności:
• indywidualnym podejściem do klienta,
• zorientowaniem na potrzeby klienta w zakresie przygotowywanej oferty,
• solidnością i zaangażowaniem w realizacji projektów,
• wspieraniem w rozwoju osobistym i zawodowym oraz motywowaniem do efektywnego działania,
• elastycznością w zakresie budżetu i kosztów realizacji oferty,
• zasadą, że nawet najbardziej szalony czy z pozoru niemożliwy do zrealizowania pomysł może nieść w sobie potężny kreatywny ładunek!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *